Pracovní poměr na dobu určitou § 39ZP, § 122OZ

8. prosince 2010 v 17:02 | Martina Řezníčková


- lze sjednat nebo dohodou účastníků prodlužovat, celkem na dobu nejvýše 2 let od jeho vzniku ( sjednaný den nástupu do práce ). Jestliže však od skončení pracovního poměru na dobu určitou uplyne doba alespoň 6 měsíců, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou se již nepřihlíží ( nejde o opětovnost ) a 2 letá lhůta se počítá znovu. Při opětovném sjednání takového prac.poměru, který by vznikl v době do 6 měsíců po skončení předchozího, se ale do celkové doby 2 let započítává i doba od skončení do vzniku dalšího prac.poměru na dobu určitou. Obdobně se toto omezení uplatňuje při změně pracovního poměru z doby neurčité na dobu určitou.
- po uplynutí doby 2 let bude pracovní poměr změněn na dobu neurčitou

Zkušební doba
§ 35ZP, § 39OZ, § 333 ZP, § 122OZ

- v pracovní smlouvě může být i ujednání o zkušební době v max.délce 3 měsíců. Nelze ji dohodnout ani prodlužovat její délku dodatečně.
- zkušební doba běží ode dne vzniku pracovního poměru.
- poslední den zkušební doby připadá na den , který se číslem shoduje se dnem, jako je první den běhu zkušební doby. Pokud by poslední den zkušební doby připadl na sobotu, neděli nebo svátek, bude jím nejblíže následující pracovní den. Nebo lze sjednat den ukončení zkušební doby do konkrétního data ( nepřekračující 3 měsíce ).
- zkušební doba se prodlužuje o dobu překážek v práci, pro které zaměstnanec nemůže během zkušební doby konat práci. Tyto směny bude muset zaměstnanec odpracovat po uplynutí původně určeného času zkušební doby dle § 35odst.2ZP.
Dovolená a neomluvená absence se nepovažuje za překážku v práci, která by prodlužovala zkušební dobu ( započítává se do zkušební doby ).
- důvodem pro sjednávání zkušební doby je možnost v jejím průběhu jednoduchým způsobem pracovní poměr zrušit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama