Srážky uberou ze mzdy

24. května 2006 v 13:48 | Markéta Tilerová
V pracovní smlouvě plat patnáct tisíc, na účet však přibude jen dvanáct tisíc měsíčně. Jak to? Důvod je prostý. Ze mzdy se každý měsíc zaměstnanci srazí zákonné srážky ze mzdy - pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, pojistné na zdravotní pojištění a záloha na daň z příjmu. K výplatě zbývá takzvaná čistá mzda.
Může se stát, že na účet dorazí ještě méně peněz, protože zaměstnavatel provede srážky ještě z jiného důvodu (třeba na příkaz soudu v rámci exekučního řízení nebo odečte nevyúčtovanou zálohu na cestovní výdaje) nebo na základě dohody o srážkách ze mzdy.
Zaměstnavateli může srážku peněz přikázat soud v rámci exekuce - buď proto, že soud rozsudkem rozhodl, že jste povinni vyrovnat třeba dluh, nebo jste povinni něco pravidelně platit (výživné), ale vy tak nečiníte, nebo proto, že jste třeba včas nesplnili povinnost uhradit nějakou daň.
Buď může dohodu o srážkách ze mzdy uzavřít zaměstnavatel a zaměstnanec, nebo ji může uzavřít zaměstnanec s jinou osobou. Se zaměstnavatelem uzavírá zaměstnanec dohodu třeba proto, že mu způsobil škodu. S jinou osobou zaměstnanec uzavře dohodu o srážkách ze mzdy například kvůli úhradě dluhu (spotřebitelský úvěr, leasing). V každém případě musí být dohoda mezi oběma stranami v písemné podobě.
Výše srážek se řídí nejen dohodou, ale i zákonem stanovenými podmínkami. Zaměstnavatel nesmí stanovit vyšší srážky, než jaké by mohl nařídit soud. Maximální výše jedné srážky se zjistí tak, že se čistá mzda zaměstnance sníží o takzvanou základní částku, která činí 2741 korun u toho, kdo je povinen platit, a 1105 korun za každou osobu, kterou je povinen vyživovat (zejména jde o nezletilé děti). Výsledná suma se dělí třemi. Srážet lze pouze z jedné třetiny (v případě zvláštních pohledávek z druhé třetiny). Pro názornost příklad: zaměstnanec má čistou mzdu 12 000 korun a žije sám. Z čisté mzdy se odečte částka 2741 korun. Částka 9259 korun se zaokrouhlí dolů na částku dělitelnou třemi, tedy na částku 9258 korun. Běžné pohledávky (například dluhy bance nebo dluhy zaměstnavateli) je možné srážet z jedné třetiny, tedy až do částky 3086 korun. Z druhé třetiny lze srážet jen přednostní pohledávky, což je nejčastěji výživné, náhrada škody na zdraví, daňové nedoplatky a podobně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olga Holá Olga Holá | E-mail | 6. února 2009 v 17:27 | Reagovat

Dobrý den!

Jsme 4 rokem na mateřské dovolené. Našla jsem si práci na třetinový úvazek. Mzda celá by vyšla na 14000, třetinová 5000. Z této částky mě strhnou zákonné srážky 2000. Je možné odečíst tak velkou částku? Děkuji za odpověď.

S pozdravem Holá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama