Důchodce chce dát výpověď

22. května 2006 v 13:46 | Zdeňka Beranová
Jsem starobní důchodkyně. Se zaměstnavatelem jsem podepsala pracovní smlouvu na dobu určitou. Pracovní poměr mi má končit 31. 5. 2006. V pracovní smlouvě je sjednána dvouměsíční výpovědní doba ve smyslu § 45 zákoníku práce. Platí i pro mě? Chci podat výpověď dohodou, neboť potřebuji skončit ke konci dubna.
Je několik možností, záleží na vás, jakou zvolíte, ale osobně bych doporučila dohodu. Zajděte za svým nadřízeným a požádejte ho o ukončení pracovního poměru ke konci dubna dohodou. Rozhovor neodkládejte, šéf by se mohl dostat do časové tísně a na dohodu nepřistoupit proto, že za vás bude těžko hledat náhradu.
Výpověď dohodou zákon neumožňuje. Rozdíl je v tom, že dohoda je shoda dvou stran, tedy vás i zaměstnavatele, a výpověď je jen vaše rozhodnutí skončit pracovní poměr. V případě výpovědi i pro vás platí výpovědní doba dvou měsíců, která začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi. Když byste ji doručila zaměstnavateli ještě v březnu, skončil by váš pracovní poměr stejně ke konci května.
Pokud by vaše snaha o dohodu ztroskotala, máte tu výhodu, že jako starobní důchodkyně, které končí pracovní poměr ke konci května, nemusíte řešit, zda rozzlobíte zaměstnavatele a přijdete na dlouhé měsíce o práci. Proto můžete v naprosté pohodě písemně požádat zaměstnavatele o poskytnutí neplaceného volna na celý květen. Svou žádost bez problému odůvodníte - například odjezdem do lázní, zdravotními potížemi, rozvodem, starostmi při výměně bytu. Já osobně se domnívám, že vám zaměstnavatel vyjde vstříc, neboť poskytnutím neplaceného volna ušetří mzdové náklady. Ještě vám připomínám, že nesmíte zapomenout na svůj nárok na dovolenou. Zaměstnavatel by zcela oprávněně požadoval její čerpání.
Z praxe bohužel vím, že mnozí zaměstnanci si takový problém vůbec nepřipouštějí. Do práce jednoduše v dubnu nenastoupí nebo předloží zaměstnavateli potvrzení o pracovní neschopnosti. V horším případě dělají mrtvého brouka a čekají, jak se zaměstnavatel vypořádá s jejich absencí. A jsme na začátku, nakonec i zaměstnavatel si je po bohatých zkušenostech vědom těchto negativních možností a kolikrát rád přistoupí na rozumnou dohodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kenny Kenny | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 13:14 | Reagovat

No jasnačka souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama