Výpověď ze strany zaměstnance

10. března 2006 v 15:06 | Zdeňka Beranová
Jste nespokojeni? Myslíte se, že máte na lepší? Nebojíte se nezaměstnanosti? Uvažujete, že dáte zaměstnavateli výpověď, ale o dohodu se nechcete pokoušet, protože každý měsíc, kdy budete brát peníze, je dobrý.
Zákoník práce umožňuje zaměstnanci, aby ukončil svůj pracovní poměr výpovědí. Musí být srozumitelná, nejlépe označená jako výpověď, písemná, opatřená datem s vlastnoručním podpisem a doručená zaměstnavateli - jinak je neplatná.
Zaměstnanec může, ale nemusí do výpovědi uvést výpovědní důvod, navíc pro něj neplatí žádný zákaz. To v praxi znamená, že akt výpovědi je jen a jen jeho svobodná vůle a neměl by být k výpovědi žádným způsobem nucen, což se často nepřímo děje u zaměstnanců v takzvaném důchodovém věku.
Doručením se rozumí předání výpovědi nadřízenému či její podání do podatelny, která převzetí potvrdí na kopii, což vřele doporučuji. Výpověď, která byla druhé straně doručena, může být odvolána jen s jejím písemným souhlasem. V praxi se totiž stává, že žena dá výpověď, ale pak zjistí, že je těhotná, a uvědomí si, že teď těžko sežene jinou práci. Stejně jsou na tom i ti, kdo uvěřili slibům svého kamaráda, že je zaměstná. Týká se to samozřejmě také těch, kteří onemocní. Co teď? Nezbývá nic jiného než se snažit se zaměstnavatelem dohodnout. Pokud druhá strana ústně souhlasí, máte napůl vyhráno, neboť platí i ústní dohoda. Pokud ji žádná ze stran nezamítne. Účinek výpovědi, to znamená skončení pracovního poměru, nenastává okamžitě, ale až uplynutím výpovědní doby.
Výpovědní doba trvá dva měsíce a začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce, který následuje po doručení výpovědi. Končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce. U vedlejších pracovních poměrů činí výpovědní doba 15 dnů a začíná dnem, kdy byla doručena.
Zaměstnanec má nárok na neplacené volno při hledání nového zaměstnání, které lze se souhlasem zaměstnavatele slučovat. Nicméně je jen účelově určeno, což znamená, že se šéf může zeptat, zda jste volno skutečně využili na shánění nové práce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mikšová Mikšová | E-mail | 1. srpna 2007 v 10:20 | Reagovat

V době plynutí výpovědní doby nastoupím na nemocenskou. O dobu nemocenské se   mi prodlouží plynutí výpovdní doby?

2 Iva Iva | E-mail | 13. srpna 2007 v 18:36 | Reagovat

Dobrý den, prosím poraďte mi......Dala jsem výpověď,dvouměsíční výpovědní lhůta mi končí 31.srpna. Chtěla jsem si vybrat ještě 7 dní dovolené,ale prý už nemám nárok.

3 Eva Eva | E-mail | 28. srpna 2007 v 23:46 | Reagovat

Dobry den,prosim o radu. Dala jsem vypoved s dvoumesicny vypovedni lhutou dne 16.8. ze zdravotnich důvodů,ale bohuzel jsem to nevydrzela a sla marodit 19.8. Ted by me zajimalo,jestli se mi vypovedni doba prodlouzi,kdyz jsem sla marodit jeste nez mi zacala bezet vypovedni doba. Pravdepodobne budu marodit i na dale.

Dekuji moc za Vasi odpoved.

Kupková

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama