Nezaměstnáváte-li postižené osoby pak budete platit

20. března 2006 v 16:41 | Ladislav Jouza
Začátkem příštího roku budou zaměstnavatelé při zjišťování, zda splnili v roce 2005 své zákonné povinnosti vůči osobám se Zdravotním postižením, poprvé postupovat podle nového zákona o zaměstnanosti. Co přinesl tento předpis nového?
Firmy s více než pětadvaceti zaměstnanci v pracovním poměru musí zaměstnávat osoby se zdravotním postižením, a to "ve výši povinného podílu těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců zaměstnavatele". Povinný podíl činí čtyři procenta, přičemž každý zaměstnanec s těžším zdravotním postižením se do něj započítává třikrát.
Výjimku z této povinnosti mají především zařízení ozbrojených sil a ozbrojených sborů. Také však ti, kdo zaměstnávají příslušníky Hasičského záchranného sboru České republiky.
Povinnost zaměstnávat občany se zdravotním postižením může podnik splnit také tím, že bude od firem zaměstnávajících více než polovinu pracovník se zdravotním postižením odebírat výrobky nebo jim bude zadávat výrobní programy.
Další možností je odebírat výrobky chráněných dílen provozovaných občanskými sdruženími, některou ze státem registrovaných církví, náboženskou společností, církevní právnickou osobou nebo obecně prospěšnou společností. Je také možné zadávat těmto subjektům výrobní programy.
Pokud firma postižené zaměstnance v povinné míře nezaměstnává ani neodebírá výrobku, musí své povinnosti splnit odvodem do státního rozpočtu. Tato povinnost se nevztahuje na organizační jednotky státu a na zaměstnavatele zřízené státem
Výše odvodu do státního rozpočtu činí ročně za každého občana se zdravotním postižením, o kterého zaměstnavatel nesplnil povinný podíl, dvouapůlnásobek průměrné mzdy.
Příklad: Ve firmě "chybí" dvě osoby se zdravotním postižením. Vyjdeme-li ze skutečnosti, ž průměrná mzdy v národním hospodářství bude za 1. až 3. čtvrtletí předchozího roku asi 18 tisíc korun, činí povinný odvod 45 tisíc korun na jednoho zaměstnance, celkově tedy 90 tisíc korun.
Nejvýhodnější tedy je, aby zaměstnavatel povinnost splnit takzvaným přímým zaměstnáváním těchto osob. Je však třeba zaměstnat je v řádném pracovním poměru, nikoli jen na dohodu o pracovní činnosti nebo na dohodu o provedení práce.
Jestliže firma nesplní svou povinnost zaměstnávat občany se zdravotním postižením ve stanoveném procentu nebo odebíráním výrobků, musí provést odvod do státního rozpočtu prostřednictvím příslušného úřadu práce nejpozději do 15. února kalendářního roku následujícího po roce, za který povinnost odvodu vznikla. Za rok 2005 je to tedy nejpozději do 15. února 2006.
Zda podnik pracovníky letos zaměstnává, odebírá výrobky či zadává zakázky nebo bude státu za ně platit, musí oznámit příslušnému úřad práce do 15. února za daný kalendářní rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama