Kdy do práce po mateřské

12. března 2006 v 10:07 | Petr Hůrka
Ráda bych věděla, jek správně postupovat při návratu do zaměstnání z mateřské dovolené. Můj zaměstnavatel mi zřejmě navrhne prodloužení mateřské do čtyř let věku dítěte. Nevím, jestli to mám přijmout, nebo zda mám trvat na nástupu po třech letech, abych o své zaměstnání nepřišla.
Zaměstnankyně má právo být na rodičovské dovolené (mateřská dovolená trvá pouze do 22 týdnů po porodu a v případě svobodných matek do 28 týdnů po porodu) nejdéle do tří let věku dítěte. Den následující po dni, kdy dítě dosáhne tří let věku, má zaměstnankyně povinnost nastoupit do práce a zaměstnavatel je povinen poskytnout jí práci, která odpovídá druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě. Pokud chce zaměstnankyně dále zůstat doma a pečovat o dítě, musí požádat zaměstnavatele o poskytnutí pracovního volna.
Rozhodnutí o poskytnutí pracovního volna závisí zcela na vůli zaměstnavatele. V případě jeho souhlasu jde o důležitou překážku v práci na straně zaměstnance a poskytuje se pracovní volno bez náhrady mzdy. A to na dobu na které se zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodne,
Bez dohody o poskytnutí pracovního volna je však žena povinna nastoupit do práce a rovněž zaměstnavatel je povinen ji do práce vzít. Do práce by měla žena nastoupit v den, který následuje po dni, v němž dítě dosáhlo věku tří let. Není tedy možné, aby zaměstnavatel nebo zaměstnankyně prodloužili pracovní volno bez souhlasu druhé strany nad tři roky věku dítěte.
V případě souhlasu doporučuji uzavřít mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem písemnou dohodu, v níž bude uvedena zejména doba, na kterou se pracovní volno poskytuje.
Ochrana zaměstnankyně před skončením pracovního poměru výpovědí ze strany zaměstnavatele trvá pouze na mateřské a rodičovské dovolené, tedy nejdéle do tří let věku dítěte. I v takovém případě může zaměstnavatel dát zaměstnanci výpověď z důvodu rušení nebo přemístění své firmy nebo její části a z důvodů, pro které lze pracovní poměr okamžitě zrušit (porušení pracovní kázně hrubým způsobem, trestný čin).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama