Jak si zvýšit mzdu

18. března 2006 v 15:13 | Mira
Chcete-li požádat o zvýšení platu, je potřeba takový krok nejprve promysle. Odvedená práce, vztahy s nadřízenými, atmosféra ve firmě - to všechno rozhoduje. Přišla společnost o významného klienta? Chystá se zahraniční vlastník vyměnit veden9, Společnost nedosahuje dřívějších výsledků? To je jen krátký výčet situací, které cestu za navýšením mzdy určitě zkomplikují.
"Impulzem pro zvýšení platu by neměla být ani závist nebo porovnávání platu s kolegy. Pracovník by neměl žádat o nárůst ve chvíli, kdy nemá dostatek informací a pádných argumentů, kterými by svoji žádost podpořil", radí Rostya Gordon-Smithová, ředitelka pro lidské zdroje Českého Telecomu.
Připravte si argumenty
Nedostatek financí v rodinném rozpočtu způsobený zadlužením domácnosti nejspíš před šéfem jako důvod neobstojí. Zato konkrétní výsledky, pečlivě odvedená práce, nárůst pravomocí, větší důvěra ze strany vedení nebo třeba získání nových klientů už zní podstatněji lépe.
Petr Šebek z personální agentury Index Nesluš říká: "Pracovník by měl zvážit své silné stránky, svůj přínos firmě a také si uvědomit, zda je ohodnocen srovnatelně v daném oboru.
Hrozbami ničeho nedosáhnete
Vyplatí se nejen připomenout dosavadní )spěchy třeba i plány do budoucna. Nikdy neuškodí,zdůraznit, že práce zaměstnance baví. Zároveň%n je nutné se vyvarovat siláckých gest a stranou nechat neslušné chování spolu s vydíráním. "Například vyjednávat s tím, že pokud se nepodaří dohoda, zaměstnanec odejde, to není zrovna ideální. Taková snaha nikam nepovede "vysvětluje Petr Šebek.
Hlavně správně načasovat
Spolu s přesvědčivými argumenty je stejně důležité i načasování. Začátek a konec týdne, odjezd vedoucího pracovníka na služební cestu, období hromadných dovolených a dokončování významných projektů rozhodně nepatří mezi vhodné chvíle. Přitom je důležité zvolit správnou taktiku a diskuzi přizpůsobit tomu, jak se šéf zrovna chová. Každý zaměstnanec by měl navíc pamatovat na to, žer platové ohodnocení patří mezi citlivé údaje. Důležité je jednat s vedoucím za zavřenými dveřmi a beze svědků.
Co když firma plat nezvýší
Vždy záleží na tom, co si pracovník od nárůstu mzdy sliboval. Zda je změna platu klíčová a rozhoduje o jeho dalším setrvání ve firmě, nebo šlo jen o zkoušku, jestli vedení na navržené podmínky přistoupí.
"V případě neúspěchu rozhodně není namístě arogantní nebo opovržlivá reakce, "říká Rostya Gordon-Smithová. Její slova potvrzuje i Petr Šebek: "když to se zvýšením platu nevyjde, lze celou situaci přejít, pokračovat v dobré práci a za nějakou dobu to zkusit znovu. Pokud je otázka platu pro pracovníka velmi klíčová, může si hledat lépe placené místo. "Nebo se nejprve zamyslet nad důvody, které vedly k zamítnutí žádosti. Současný plat totiž může být maximem, které firma na danou pozici vypisuje. Nebo pracovník neodvádí výsledky, jak si myslí. Zapomínat se nesmí ani na to, že součástí platového ohodnocení bývá i řada benefitů, které mzdové náklady zaměstnavatele výrazně zvyšují. Například mobilní telefon, možnost využívat služební vůz i pro soukromé účely nebo příspěvky na penzijní připojištění jsou často brány jako samozřejmost. Zaměstnavatel ovšem nemusí poskytnout nic z toho.
  • Objektivně zvažte, zda můžete o nárůst mzdy požádat
  • Rozmyslete si, za uplynula dostatečná doba od posledního zvýšení
  • Připravte si dostatek argumentům připomeňte dosavadní úspěchy a odvedenou práci.
  • Zhodnoťte dosavadní působení ve firmě a řekněte vedoucímu o svých budoucích plánech.
  • Nepomlouvejte kolegy a nepřipomínejte jejich špatně odvedenou práci
  • Neuchylujte se ke lžím, neslušnému chování
  • Nepoužívejte osobní a rodinné problémy jako hlavní argument
  • Pro jednání s nadřízenými zvolit vhodný termín
  • Neříkat nikdy o svém záměru kolegům
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama