Dotaz: Můžete porovnat náklady mzdového outsourcingu s vlastním zpracování mezd?

29. listopadu 2005 v 21:39 | Čestmír MEDEK
Vzhledem k šíři problematiky si dovolím uvést nejprve pár faktů:
Ve světě je obvyklé (a tento systém postupně přechází i k nám), že společnost řídí úzké vedení profesionálních manažerů a veškeré služby nakupují formou outsourcingu. Podstatou je vymístit ze společnosti všechny činnosti, které nesouvisí s předmětem podnikání a nepodílejí se na tvorbě zisku. Dosažený efekt je v tom, že firma, která se specializuje na zpracování mezd bude jistě pracovat efektivněji než vlastní mzdová účtárna.
Při zavádění outsourcingu se často setkáváme s problémem, že vnitřní lobby podniku pod tlakem mzdových účetních prosadí nekorektní porovnávání nákladů a problém se nechá spadnout pod stůl.
Možná s teď právem zeptáte, v čem je onen problém nekorektního porovnání nákladů? V tom, že vezmu cenu za zpracování nabízenou dodavatelskou firmou a porovnám ji s hrubými mzdami mzdových účetních. Získám tak silný argument pro zamítnutí outsourcingu, který mi vyjde zdánlivě dražší. I když outsourcing všude ve světě funguje, u nás to je přece jiné ... A tak děláme vše pro to, aby se prokázalo, že sami to uděláme laciněji. Ale opak je pravdou.
Korektnější pohled na věc zahrne do kalkulovaných nákladů i mzdové odvody (tj. 35 % k hrubým mzdám, které firma odvádí) a situace se začne pro outsourcing náhle zlepšovat. Smrtelnou ranou teorii o tom, že to outsourcing je dražší bývá zahrnutí opravdu všech nákladů. Jedná se zejména o tyto náklady:
- préme, odměny, zaměstnanecké výhody ...
- náklady na vzdělávání, školení a odbornou literaturu (v současné stále se měnící legislativě nejsou malé!)
- software (nejen mzdový program, ale i programy nutné pro fungování mzdového programu, např. systémové programy)
- hardware (počítače tiskárny, zálohovací jednotky ...)
- náklady na kanceláře, kde sedí pracovnice, jejich zabezpečení a úklid (rozpočítat např. plochou nebo počtem pracovníků)
- spotřeba elektrické energie, vodné, stočné
- telefonní poplatky, internet, náklady na přenos dat...
Po vyčíslení všech těchto nákladů dojdete k tomu, že zpracování prostřednictvím Vašich mzdových účetních je někdy až 2 x dražší než nákup této služby u profesionální firmy.
Pro korektní porovnání je nutno říci i to, jaké má outsourcing nevýhody. No, není jich mnoho, ale jsou. Na základě výše uvedeného jsme si vysvětlili, že dražší než vlastní zpracování není. Další nejčastěji uváděnou nevýhodou je, že se Vám zpracování vzdálí. Je to ale skutečně nevýhoda? Tím že se zpracování vzdálí se ztíží možnost zvědavcům získat informace o odměňování ostatních. Mzdy přestanou být veřejným tajemstvím.Tento fakt mnohdy ušetří veliké starosti.Takže ani tato nevýhoda skeptikům neprošla. Navíc v dnešní době, kdy svět je protkán počítačovými sítěmi není zásadní problém vytvořit u zákazníka terminál připojený bezpečným způsobem na síť zpracovatele a on line si prohlédnout požadovaná data stejně, jako by počítač byl v sousední kanceláři.
Další nevýhoda - tisk potvrzení pro zaměstnance je u moderního outsourcingu rovněž vyřešena. Zaměstnanec je informován, že outsourcingová společnost se stala externí mzdovou účtárnou, která mu potřebné potvrzení vydá. Pokud pracovník nechce cestovat, lze mu potvrzení zaslat i internetem nebo poštou. (Odpadne tak obvyklé a mlčky tolerované vyřizování si osobních věcí v pracovní době). Druhou možností je vystavovat potvrzení u zaměstnavatele a to buď jeho vlastním pracovníkem (propojení terminálem) nebo docházejícím zaměstnancem outsourcingové společnosti.
Dalším, ne však posledním přínosem bývá i zvýšení produktivity práce.
Další informace o mzdovém outsourcingu najdete např. v článku Výhody outsorcingu (záři 2005) na www.mzdy.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama