Outsourcing Mezd

19. září 2005 v 16:58 | AA mzdy
V současné době zaznamenáváme nárůst poptávky po zpracování mezd, řekl nám ředitel společnosti Š-servis Praha ing. Čestmír Medek. Je to oblast, která se stále komplikuje, a je protkána velkou sítí zákonů, vyhlášek. Její zpracování si vyžaduje opravdové odborníky.
"Společnost, která si sama zpracovává mzdy si tím, že tyto byrokratické činnosti bezchybně vyřídí, žádnou konkurenční výhodu nezíská. Spíše naopak. Může si přivodit velkou spoustu problémů. Od problematické zastupitelnosti, přes složité sledování předpisů až po chyby ve zpracování."
Řada velkých organizací si to uvědomuje a zpracování výplatních pásek již využívá svěřila nezávislým účetním či malým firmám. To je ale jen první krok. Podstatná část administrativního břemene totiž nadále zůstává na interních účtárnách a oddělení lidských zdrojů. Jako mnohem výhodnější se jeví outsourcing celého procesu, kdy dodavatel přebírá odpovědnost za zpracování veškeré agendy, komunikaci s úřady, řešení případných stížností zaměstnanců atd. Vhodnou součástí tohoto modelu spolupráce je využití modelu e-mzdy, který propojí informačními systémy podniku a dodavatele služby."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama